Kasko Sigortası

Pek çoğumuz olası bir kazanın önüne geçmek için, tüm kurallara uysak da ne yazık ki başımıza ne zaman ne geleceğini her zaman tahmin edemeyiz. Olası bir kaza ya da benzeri bir durumda aracınızın başına gelecek zararları, önceden yaptırdığınız Kasko sigortası karşılar. Her araç sahibinin ve aracın farklı ihtiyaçlarına uygun olarak kişiselleştirilebilen poliçeler, güvenli sürüş ve ekonomik avantaj sağlar.

Neden Kasko Sigortası?

İsteğe bağlı bir araç sigortası olan Kasko, sigortalının iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken aracın hasara uğraması, yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi durumları veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alıyor. İsteğe bağlı olmasına karşın, bu avantajlar çoğu araç sahibinin Kasko yaptırmasıyla sonuçlanıyor.

Kasko yaptırmakla ilgili sorularınız için bize ulaşın!

Kasko Sigortası Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Kasko Sigortası fiyatı belirlenirken, aracınıza ve beklentilerinize dair pek çok değişken göz önünde bulundurulur. Aracınızın markası, modeli, yaşı, motor hacmi, sonradan eklenen aksesuar ve cihazlar, sürücünün ehliyet süresi, sürücünün kaza sicili, plakası kasko fiyatının en belirleyici noktalarıdır.

Birçok sigorta firması, kişisel ve araca bağlı ihtiyaçlara bağlı olarak farklı hizmetler sunar. Mepa Sigorta’ya gelen her bir sürücünün özel ihtiyaçlarını belirlememizin sebebi de budur. Böylece müşterilerimizin ihtiyacı olmayan bir hizmet için ödeme yapmasının önüne geçerken, tercih edilen sigortanın tüm ihtiyaçlara cevap verdiğinden emin oluruz.

Kasko bütçenizi zorluyorsa, uygun fiyata yaptırabileceğiniz muafiyetli kaskoyu tercih edebilirsiniz. Muafiyetli kasko türünde, olası bir hasar karşılığında yapılacak ödemede kesinti yapılır. Bu şekilde, bir sorun yaşadığınızda çıkan maliyetin yalnızca bir kısmını ödemek durumunda kalırsınız.

Kasko Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?

Kasko sigortası yapılmamış bir aracın sürücüden kaynaklı tüm hasarları, araç sahibi ya da sürücü tarafından karşılanır. Küçük bir çizik ya da çarpma durumunda bile büyük masraflar ortaya çıkabilir. Diğer taraftan, yanma ya da çalınma gibi daha ciddi sorunlar yaşandığında, aracınız kullanılmaz hale geldiğinde hiçbir güvenceniz olmadığı için aracınızdan vazgeçmek zorunda kalırsınız. Aracınızın başına gelecek herhangi bir sorun karşısında finansal olarak güvence altında olmak için kasko yaptırmayı ihmal etmeyin.

 

Hızlı Teklif Almak için Hemen Formu Doldurun!