Konut Sigortaları

Birçok insan kendini en çok evinde güvende hisseder. Evi daha güvenli bir mekana dönüştürmek içinse, konut sigortası yaptırmak önemli avantajlar sunar. Konut sigortası, evinizi ve içindeki eşyalar kapsamında doğal afetler, hırsızlık, yangın gibi risklere karşı sizi güvence altına alır. Bazı sigortalar yalnızca maddi eşyaları değil, bedensel hasarlarınızı da finansal olarak karşılayarak beklenmedik olumsuz durumlarda maddi ve manevi destek sunar.

Neden Konut Sigortası?

Konut sigortası, zorunlu sigortalar kapsamında olmayan isteğe bağlı bir sigorta olsa da yaşanabilecek pek çok riske karşı sizi güvende tutması açısından önem taşır. Her şeyden önce evinizdeki huzuru güvence altına almak için konut sigortası yaptırmanızı öneriyoruz. Böylece ister kiracı olun ister ev sahibi, ihtiyaçlarınızı karşılayacak farklı poliçeler arasından birini belirleyerek, evinizi, eşyalarınızı ve ailenizi risklere karşı koruyabilirsiniz.

Konut sigortaları, en çok yangın, su basması ve hırsızlık durumlarını kapsayarak hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunar. Bu çözümlerden ihtiyacınız olanları bir uzmana danışarak belirleyebilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olan tüm korumayı almış ve kullanmayacağınız bir hizmet için ücret ödememiş olursunuz.

Konut sigortası ile ilgili sorularınız için bize ulaşın!

Konut Sigortası Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Konut Sigortası fiyatı belirlenirken, evinizin yeri, büyüklüğü, yaşadığınız yerin iklimi, bina yapısının tarzı, katı ve güvenlik önlemleri gibi pek çok değişken göz önünde bulundurulur. Bu değişkenlere göre evinizin taşıdığı riskler değerlendirilir. Bunlar dışında sigortadan ne beklediğinizin, seçim yaparken netleştirilmesi önem taşır. Yaptıracağınız sigorta bir yıl boyunca geçerli olur ve her yıl yenilenmesi gerekir.

Mepa Sigorta olarak, bize danışan her bir müşterimizin özel ihtiyaçlarını belirleriz. Böylece müşterilerimizin ihtiyacı olmayan bir hizmet için ödeme yapmasının önüne geçerken, tercih edilen sigortanın tüm ihtiyaçlara cevap verdiğinden emin oluruz.

Konut Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?

Konut sigortası yapılmamış bir ev, olası tehlikelere karşı büyük ölçüde korumasızdır. Sigortalanmamış bir evde deprem, yangın, hırsızlık, su basması gibi bir sorun yaşandığı zaman tüm hasarlar, evin sakinleri tarafından karşılanır. Bu anlamda, bir tatil dönüşü evinize döndüğünüzde evinizdeki değerli eşyaların gittiğini ya da evinizin kullanılamayacak durumda olduğunu fark etmeniz; her şeye sıfırdan başlayacağınız anlamına gelir. Evinizin başına gelecek herhangi bir sorun karşısında finansal olarak güvence altında olmak için sigorta yaptırmayı ihmal etmeyin.

 

Hızlı Teklif Almak için Hemen Formu Doldurun!