Nakliyat Sigortaları

Nakliyat firmaları; gemi, uçak, kamyon, tren, tır gibi araçlarla özellikle maddi açıdan yüksek değere sahip malların bir yerden başka bir yere taşınmasının sorumluluğunu üstlenir. Bu malların taşınması sırasında zarar görme riskine karşı Nakliyat Sigortaları, firmalara teminat sunarak işlerini güvenle yapmalarını sağlar.

Nakliyat sigortaları genel olarak araç ile birlikte malın zarar görmesine sebebiyet verecek çarpma, devrilme, hırsızlık, yükleme ve boşaltma hasarları, doğal afetler gibi olası risklere karşı koruma altına alır. Böylece yalnızca çalışanlarınız ve şirketiniz sigortalı olmakla kalmaz, güvenilir bir nakliyat sigortası edindiğinizde müşterileriniz de mallarını size güvenle teslim eder.

Emtia Nakliyat Sigortaları

Emtia Nakliyat Sigortaları, malın yani emtianın kara, hava, deniz veya demiryolu üzerinden bir yerden başka bir yere taşınması sırasında maruz kalabileceği zarar ve hasarları teminat altına alır. Emtia Nakliyat Sigortası yaptırmaya karar verdiğinizde ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak tam ziya, dar teminat ya da geniş teminat olmak üzere üç farklı paketten birini tercih edebilirsiniz.

Tam Ziya: Taşıma işlemini gerçekleştiren vasıtanın tamamen zayi olması durumunda sigortalı mallarla birlikte vasıtanın da hasarını garanti altına alır.

Dar Teminat: Taşıma işlemini gerçekleştiren vasıtanın kaza yapması durumunda taşınan emtiayı garanti altına alarak zararı karşılar.

Geniş Teminat: Taşıma süreci boyunca gerçekleşebilecek, poliçe kapsamında belirtilen istisnai durumlar dışındaki tüm hasarı ve zararı güvenceye alır.

Tekne/Yat Sigortaları

Ticari ya da özel amaçlı kullanılan tekne ve yatların karşılaşabileceği rizikolara karşı teminat sunan Tekne ve Yat Sigortaları iki farklı sigorta paketi olarak ihtiyaca göre tercih edilebilir. Tekneniz ya da yatınız yalnızca denize açıldığında değil, her an güvence altında olmalıdır. Bu nedenle, sigorta paketinizi belirlerken kapsamlı hizmet sunan bir ürün tercih etmenizi öneririz.

Tekne Sigortaları kapsamında gemilerin gövdesi, makinesi ve teçhizatı dahil olmak üzere olumsuz hava koşulları, karaya oturma, çarpma veya çarpışma gibi denizde, karada ya da çekek yerlerinde gerçekleşebilecek risklere karşı güvence sunar.

Yat Sigortaları ise denizde, karada, tamir sırasında, çekek yerlerinde bulunduğu süre içerisinde yatların gövdesi, motoru, makineleri, servis botları, donanımı ve ekipmanları için olası risklere karşı teminat sunar. Tercihe bağlı olarak üçüncü şahıslara verilmesi olası maddi ve bedeni zararlar sigorta kapsamına dahil edilebilir.

 

Hızlı Teklif Almak için Hemen Formu Doldurun!