Seyahat Sağlık Sigortası

Bir seyahat için hazırlanırken pek çok şeyi göz önünde bulundurmamız gerekir. Sevdiklerimizle ya da tek başımıza keyifli bir yolculuğu garanti etmek için risk almamaya özen göstermek önem taşır. Yurtiçinde tercihe bağlı, yurtdışında ise vize isteyen ülkeler tarafından zorunlu tutulan seyahat sağlık sigortası, sağlığınızdan eşyalarınıza kadar geniş bir kapsamda güvence sunar. Mepa Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası ile aylardır planladığınız tatiliniz, aile ziyaretiniz ya da iş seyahatiniz boyunca keyfiniz kaçmasın.

Neden Seyahat Sağlık Sigortası?

Seyahatlerinizi güvenli hale getirmek ve en kötü durumda bile sizi koruma altına alacağı için Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmak çok önemli. Tatiliniz sırasında veya öncesinde pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Uçuşunuzdan hemen önce hastalanabilir, bir yakınınızın seyahatinizi planladığınız tarihlerde size ihtiyacı olabilir ya da tatilinizin ortasında evinizi su bastığını öğrenebilirsiniz. Tatiliniz sırasında hasta olabilir ve bulunduğunuz yerde doktora gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bunlar ve daha pek çok sebep planınızı değiştirmenize ya da bir desteğe ihtiyaç duymanıza sebep olabilir.

Seyahat sağlık sigortası yaptırdığınız zaman paketinize bağlı olarak ihtiyaç duyduğunuzda özel hastanelere gidebilir, kaybolan ya da çalınan eşyalarınızla ilgili destek alabilir ve maddi ya da manevi kaybınızı en aza indirecek şekilde seyahatinizi yarıda keserek hemen evinize dönebilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası ile ilgili sorularınız için bize ulaşın!

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Seyahat Sağlık Sigortası fiyatları kişilerin ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre farklılık gösterir. Genel olarak bakıldığında fiyatlar, yaş ve kapsamına göre belirlenir. Genel olarak bakıldığında 65 yaş, sigorta ödemelerinde önemli bir belirleyici olur.

Diğer taraftan seyahat sağlık sigortası, yalnızca seyahat planınız süresince geçerli olur. Diğer sigortalara oranla kısa süre için geçerli olacağından primlerde büyük farklılıklar gözlenmez. Mepa Sigorta olarak, bize danışan her bir müşterimizin özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ihtiyacınızdan fazla hizmet için ödeme yapmadığınızdan emin oluruz.

Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?

Seyahat sağlık sigortası yaptırmadığınız zaman seyahatiniz sırasında hasta olmanız durumunda sağlık harcamalarınızı cebinizden ödemeniz gerekir. Özellikle yurtdışı seyahatlerinizde bu ücret oldukça yükselir. Hatta bazı durumlarda doktorlar tedavi sorumluluğunu almak istemeyebilir.

Olası bir kayıp ya da çalıntı, planlarda değişiklik gibi durumlarda hiçbir güvenceniz olmayacaktır. Bu da tüm süreçle maddi ve manevi açıdan bireysel olarak ilgilenmeniz gerektiği anlamına gelir. Seyahat sağlık sigortası; kaza, acil dönüş masrafları, tedavi masrafları, sakatlık ve hatta ölüm gibi durumlarda sizin ve sevdiklerinizin yardımınıza koşar.

 

Hızlı Teklif Almak için Hemen Formu Doldurun!