Trafik Sigortası

Trafiğe her çıkışımızda, hem kendimizin hem de diğerlerinin sorumluluğunu taşırız. Trafik sigortası, bu sorumluluğa rağmen olası olumsuz bir durumda güvence altında olmamızı sağlayan zorunlu bir uygulamadır. Diğer araç ve araç sahiplerinde sebep olduğunuz bedeni ve maddi zararlar, bu sigorta tarafından karşılanır. Türkiye’de trafiğe çıkan her bir araç için istisnasız trafik sigortası yaptırma zorunluluğu vardır.

Neden Trafik Sigortası?

Karayolları Trafik Kanunu’nda açıkça ifade edildiği gibi her türlü motorlu taşıt, trafikteki diğer araçlara karşı sorumluluk aldığını kabul etmesinin bir karşılığı olarak zorunlu trafik sigortası yaptırmalıdır. Bu sigorta, yalnızca karşı tarafı değil sigorta sahibini de nakit ödeme yapmaktan kurtararak koruma altına alır. Kasko ile sık sık karıştırılan trafik sigortasının farkı, kendi bedeninizde ya da aracınızda gerçekleşen hasarı karşılamamasıdır. Sunduğu avantaj ise, sizden kaynaklı bir kaza anında diğer araçta veya kişi(ler)de oluşan hasarlardan poliçenizde belirlenen teminat miktarınca yararlanabilmenizdir.

Trafik sigortanız, kaza durumunda çekici gönderimi, lastik değişimi, çilingir gönderimi, akü bitmesi durumunda şarj edilmesi ve yakıt ihtiyacı olduğunda benzin istasyonuna ulaştırma gibi hizmetler sunabilir. Trafik sigortanızı seçerken, neleri kapsadığını iyice öğrenmeyi ihmal etmeyin.

Trafik sigortası ile ilgili sorularınız için bize ulaşın!

Trafik Sigortası Teminat Miktarı Nasıl Hesaplanır?

Bu miktara ilişkin sınırlamalar, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlense de, sigorta şirketleri bu sınırlamalar dahilinde bir miktar belirleyebilirler. Aracınızın markası, modeli ve yaşı teminat miktarını belirleyen en önemli değişkenlerdir. Sizin için en uygun trafik sigortası acentesiyle birlikte çalışmak önemli avantaj sağlar.

Mepa Sigorta’nın deneyimli ve güvenilir işbirliğiyle, trafik sigortası yaptırmak için bizimle iletişime geçebilir ve farklı sigorta şirketlerinin size özel imkanlarından yararlanabilirsiniz. Mepa Sigorta olarak, her bir müşterimizin ihtiyaçlarını ve koşullarını göz önünde bulundurarak onları en uygun sigorta poliçesiyle buluşturmak için özenle çalışırız. Sizin için en avantajlı teminat miktarını sunduğumuzdan emin oluruz.

Trafik Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?

Trafik sigortası her araç için zorunludur. Sigortasız araçlara el konulur ve sigorta yapılana kadar araç iade edilmez. Aracınızı geri almak için trafik sigortanızı yaptırarak belgelerinizi trafik şubesine beyan etmeniz ve trafiğe sigortasız şekilde çıkmış olduğunuz için ceza ödemeniz gerekir. Bu sorunla karşılaşmamak için her yıl sigortanızı yenilemeniz gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

 

Hızlı Teklif Almak için Hemen Formu Doldurun!